Panasonic Electronic Components EXB-E10C680J
EXB-E10C680J picture photo
Mfg. Part Number
EXB-E10C680J
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 68 OHM 1608
Datasheet Download
EXB-E10C680J.pdf
Availability of EXB-E10C680J
QUANTITY
EXB-E10C680J Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-E10C680J
Internal Part NumberEIS-EXB-E10C680J
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)68
Tolerance±5%
Number of Resistors8
Number of Pins10
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package1608
Size / Dimension0.157" L x 0.083" W (4.00mm x 2.10mm)
Height0.026" (0.65mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-E10C680J
Related LinksEXB-E1, EXB-E10C680J Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-E10C680J Details Description
Related parts for EXB-E10C680J
CAP FILM 0.15UF 20% 16VDC 1206 datasheet.pdf
TVS DIODE 18VWM 29.2VC DO201 datasheet.pdf
RES SMD 5.1 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TFLEX 3100 9" X 9" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
38999 CON 20 SKT CTV 1500 CYCL datasheet.pdf
CAP CER 3.3UF 25V X8R 1210 datasheet.pdf
PUMP CONTROLLER - PRESSURE datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
DIODE AVALANCHE 1KV 3A SOD64 datasheet.pdf