Panasonic Electronic Components EXB-E10C824J
EXB-E10C824J picture photo
Mfg. Part Number
EXB-E10C824J
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 820K OHM 1608
Datasheet Download
EXB-E10C824J.pdf
Availability of EXB-E10C824J
QUANTITY
EXB-E10C824J Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-E10C824J
Internal Part NumberEIS-EXB-E10C824J
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesEXB
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)820k
Tolerance±5%
Number of Resistors8
Number of Pins10
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1608, Concave, Long Side Terminals
Supplier Device Package1608
Size / Dimension0.157" L x 0.083" W (4.00mm x 2.10mm)
Height0.026" (0.65mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-E10C824J
Related LinksEXB-E1, EXB-E10C824J Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-E10C824J Details Description
Related parts for EXB-E10C824J
CONN LATCH EJECTR SHORT W/TAB datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL STR 30POS datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 7POS SNGL GOLD datasheet.pdf
CAP CER 6.2PF 500V 1111 datasheet.pdf
COUPLER 90DEG 2000-2300MHZ 3DB datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 3A DO201AA datasheet.pdf
CABLE datasheet.pdf
504194 7P HEADER datasheet.pdf
CONN 16POS FML 4MM PC ROW A datasheet.pdf
RES SMD 33K OHM 5% 3W 2512 datasheet.pdf
CAP FILM 1NF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf