Panasonic Electronic Components EXB-F6E474G
EXB-F6E474G picture photo
Mfg. Part Number
EXB-F6E474G
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 5 RES 470K OHM 6SIP
Datasheet Download
EXB-F6E474G.pdf
Availability of EXB-F6E474G
QUANTITY
EXB-F6E474G Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-F6E474G
Internal Part NumberEIS-EXB-F6E474G
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesEXB
PackagingBulk
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)470k
Tolerance±2%
Number of Resistors5
Number of Pins6
Power Per Element125mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case6-SIP
Supplier Device Package6-SIP
Size / Dimension0.586" L x 0.100" W (14.88mm x 2.54mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-F6E474G
Related LinksEXB-F, EXB-F6E474G Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-F6E474G Details Description
Related parts for EXB-F6E474G
IC D-TYPE POS TRG DUAL 56SSOP datasheet.pdf
CONN SC ATTENUATOR 20DB 250MW datasheet.pdf
RES SMD 10 OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
Crystal 14.31818MHz 30ppm 32pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
FILTER datasheet.pdf
RES 5 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X5.84MM datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELD LED 4 PORT datasheet.pdf
CABLE ASSY datasheet.pdf
CAP FILM 5UF 10% 400V RADIAL datasheet.pdf