Panasonic Electronic Components EXB-F6V473G
EXB-F6V473G picture photo
Mfg. Part Number
EXB-F6V473G
Brief Description
RES ARRAY 3 RES 47K OHM 6SIP
Datasheet Download
EXB-F6V473G.pdf
Availability of EXB-F6V473G
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
EXB-F6V473G Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-F6V473G
Internal Part NumberEIS-EXB-F6V473G
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesEXB
PackagingBulk
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)47k
Tolerance±2%
Number of Resistors3
Number of Pins6
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case6-SIP
Supplier Device Package6-SIP
Size / Dimension0.586" L x 0.100" W (14.88mm x 2.54mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-F6V473G
Related LinksEXB-F, EXB-F6V473G Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-F6V473G Details Description
Related parts for EXB-F6V473G
IC OPAMP DIFF 100MHZ 10MSOP datasheet.pdf
RES SMD 15.4 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CAP CER 33PF 16V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN HEADER .4MM 80 POS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
RES 57.6 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
LENS FOR INCAND DISPLAY AML41J datasheet.pdf
RES 649K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 6V 1A 8HTSOP-J datasheet.pdf