Panasonic Electronic Components EXB-H8E471J
EXB-H8E471J picture photo
Mfg. Part Number
EXB-H8E471J
Brief Description
RES ARRAY 7 RES 470 OHM 8SSIP
Datasheet Download
EXB-H8E471J.pdf
Availability of EXB-H8E471J
QUANTITY
EXB-H8E471J Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-H8E471J
Internal Part NumberEIS-EXB-H8E471J
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesEXB
PackagingCut Tape (CT)
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)470
Tolerance±5%
Number of Resistors7
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-SSIP
Supplier Device Package8-SIP
Size / Dimension0.429" L x 0.087" W (10.89mm x 2.20mm)
Height0.106" (2.69mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-H8E471J
Related LinksEXB-H, EXB-H8E471J Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-H8E471J Details Description
Related parts for EXB-H8E471J
RES 487K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED 3HI 2MM GREEN datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 16-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EYELET datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 1.28GHZ LVDS SMD datasheet.pdf
RES CHAS MNT 232 OHM 1% 10W datasheet.pdf
RES 0.1 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 180V 5W T18 datasheet.pdf
CONN HDR 13POS 0.100 T/H GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf