Panasonic Electronic Components EXB-H8V332J
EXB-H8V332J picture photo
Mfg. Part Number
EXB-H8V332J
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 3.3K OHM 8SSIP
Datasheet Download
EXB-H8V332J.pdf
Availability of EXB-H8V332J
QUANTITY
EXB-H8V332J Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-H8V332J
Internal Part NumberEIS-EXB-H8V332J
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesEXB
PackagingCut Tape (CT)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)3.3k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-SSIP
Supplier Device Package8-SIP
Size / Dimension0.429" L x 0.087" W (10.89mm x 2.20mm)
Height0.106" (2.69mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-H8V332J
Related LinksEXB-H, EXB-H8V332J Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-H8V332J Details Description
Related parts for EXB-H8V332J
BACKSHELL DB25 STR BLK PLASTIC datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER QUAD 4X1 14SOIC datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 100V X7R 1206 datasheet.pdf
CONN BATTERY 2 POS RIGHT ANGLE datasheet.pdf
RES SMD 20.5 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
DIGITAL HYGOMETER/PSYCHROMOTOR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
LK BUT BLACK/LENS WHITE datasheet.pdf
LED XLAMP XM-L2 EASY WHITE SMD datasheet.pdf
CAP FILM 18NF 3.5% 630VDC RAD datasheet.pdf