Panasonic Electronic Components EXB-N8V184JX
EXB-N8V184JX picture photo
Mfg. Part Number
EXB-N8V184JX
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 180K OHM 0804
Datasheet Download
EXB-N8V184JX.pdf
Availability of EXB-N8V184JX
QUANTITY
EXB-N8V184JX Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-N8V184JX
Internal Part NumberEIS-EXB-N8V184JX
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)180k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element31mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-N8V184JX
Related LinksEXB-N8, EXB-N8V184JX Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-N8V184JX Details Description
Related parts for EXB-N8V184JX
DIP CABLE - HDM50S/AE50G/HDM50S datasheet.pdf
RES SMD 330K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN PATCHBAY MID DL ROW 32 JACK datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 10V 20% 2824 datasheet.pdf
IC FLASH/LPDRAM 3GBIT 137TFBGA datasheet.pdf
ANT PHANTOM SB 890-960MHZ BK datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 400VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
GK NICU NRS PU V0 REC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 250W datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 15A SYNC 37QFN datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf