Panasonic Electronic Components EXB-N8V200JX
EXB-N8V200JX picture photo
Mfg. Part Number
EXB-N8V200JX
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 20 OHM 0804
Datasheet Download
EXB-N8V200JX.pdf
Availability of EXB-N8V200JX
QUANTITY
EXB-N8V200JX Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-N8V200JX
Internal Part NumberEIS-EXB-N8V200JX
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)20
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element31mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-N8V200JX
Related LinksEXB-N8, EXB-N8V200JX Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-N8V200JX Details Description
Related parts for EXB-N8V200JX
RES SMD 127K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPDT 8DIP datasheet.pdf
IC INVERTER DUAL 4-INPUT 20SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
MULTI-PAIR 12COND 24AWG 1000' datasheet.pdf
VARISTOR 459V 3.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
FILTER SAW IF 468.0MHZ SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X12MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP CER 3PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 5.6NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf