Panasonic Electronic Components EXB-N8V362JX
EXB-N8V362JX picture photo
Mfg. Part Number
EXB-N8V362JX
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 3.6K OHM 0804
Datasheet Download
EXB-N8V362JX.pdf
Availability of EXB-N8V362JX
QUANTITY
EXB-N8V362JX Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-N8V362JX
Internal Part NumberEIS-EXB-N8V362JX
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)3.6k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element31mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-N8V362JX
Related LinksEXB-N8, EXB-N8V362JX Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-N8V362JX Details Description
Related parts for EXB-N8V362JX
IDC CABLE - MCE40K/MC40G/MCE40K datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .150 SQ WW datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 1KV X7R 1210 datasheet.pdf
CAP CER 1.8PF 16V NP0 0201 datasheet.pdf
IC BATTERY CHARGER DUAL 28TQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf