Panasonic Electronic Components EXB-N8V470JX
EXB-N8V470JX picture photo
Mfg. Part Number
EXB-N8V470JX
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 47 OHM 0804
Datasheet Download
EXB-N8V470JX.pdf
Availability of EXB-N8V470JX
QUANTITY
EXB-N8V470JX Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-N8V470JX
Internal Part NumberEIS-EXB-N8V470JX
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)47
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element31mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-N8V470JX
Related LinksEXB-N8, EXB-N8V470JX Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-N8V470JX Details Description
Related parts for EXB-N8V470JX
CIR BRKR THRM 200MA 250VAC 48VDC datasheet.pdf
IC AMP VGA PREAMP PROGR 32-LFCSP datasheet.pdf
RES MO 1/2W 62OHM 5% AXL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 128POS WALMNT SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
MICRO-C SS M12 DBLEND M/F SP KEY datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 18POS PIN datasheet.pdf
TVS POLYZEN SMD 5.6V datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 133POS GOLD datasheet.pdf
OSC PROG 5NS 30PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
RES SMD 50 OHM 0.1% 1/5W 1506 datasheet.pdf
POT 1 OHM 225W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf