Panasonic Electronic Components EXB-N8V4R7JX
EXB-N8V4R7JX picture photo
Mfg. Part Number
EXB-N8V4R7JX
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 4.7 OHM 0804
Datasheet Download
EXB-N8V4R7JX.pdf
Availability of EXB-N8V4R7JX
QUANTITY
EXB-N8V4R7JX Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-N8V4R7JX
Internal Part NumberEIS-EXB-N8V4R7JX
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)4.7
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element31mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-N8V4R7JX
Related LinksEXB-N8, EXB-N8V4R7JX Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-N8V4R7JX Details Description
Related parts for EXB-N8V4R7JX
CONN HEADER PIN RT/ANG 4POS TIN datasheet.pdf
IC FRONT-END DAB 8.5V 44SSOP datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V NP0 1812 datasheet.pdf
IC OSC SILICON PROG TSOT23-6 datasheet.pdf
IC POT DGTL 5K DUAL 14-TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
SHIELDED DC MICRO-MIZER datasheet.pdf
UPPER HOLDER datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES 464K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 35V SMD datasheet.pdf