Panasonic Electronic Components EXB-N8V620JX
EXB-N8V620JX picture photo
Mfg. Part Number
EXB-N8V620JX
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 62 OHM 0804
Datasheet Download
EXB-N8V620JX.pdf
Availability of EXB-N8V620JX
QUANTITY
EXB-N8V620JX Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-N8V620JX
Internal Part NumberEIS-EXB-N8V620JX
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)62
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element31mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-N8V620JX
Related LinksEXB-N8, EXB-N8V620JX Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-N8V620JX Details Description
Related parts for EXB-N8V620JX
Connector Receptacle 22 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IGBT 1200V 69A 417W TO247 datasheet.pdf
CONN HEADER 1.5MM 5POS R/A SMD datasheet.pdf
LED YLW-GRN CLEAR 2SMD R/A datasheet.pdf
RES 145 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 30ppm 12pF 80 Ohm -40°C - 85°C AEC-Q200 Surface Mount 4-SMD datasheet.pdf
LED OSLON NEU WHITE 4500K 2SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE PIN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 4.2A 26 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP CER 15PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf