Panasonic Electronic Components EXB-N8V752JX
EXB-N8V752JX picture photo
Mfg. Part Number
EXB-N8V752JX
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 7.5K OHM 0804
Datasheet Download
EXB-N8V752JX.pdf
Availability of EXB-N8V752JX
QUANTITY
EXB-N8V752JX Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-N8V752JX
Internal Part NumberEIS-EXB-N8V752JX
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)7.5k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element31mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-N8V752JX
Related LinksEXB-N8, EXB-N8V752JX Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-N8V752JX Details Description
Related parts for EXB-N8V752JX
RES SMD 3.4K OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CAM POSITIONER 32 NPN OUT datasheet.pdf
LED NEUTRAL WHIT 4000K STARBOARD datasheet.pdf
ENCODER INCREMENTAL 9MM W/SWITCH datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
SWITCH STRGHT LVR SPDT 1A SOLDER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
CAP TANT 1.2UF 5% 75V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 46.6KOHM 0.1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 600V 30A TO3P datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf