Panasonic Electronic Components EXB-N8V752JX
EXB-N8V752JX picture photo
Mfg. Part Number
EXB-N8V752JX
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 7.5K OHM 0804
Datasheet Download
EXB-N8V752JX.pdf
Availability of EXB-N8V752JX
QUANTITY
EXB-N8V752JX Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-N8V752JX
Internal Part NumberEIS-EXB-N8V752JX
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesEXB
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)7.5k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element31mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0804, Concave, Long Side Terminals
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-N8V752JX
Related LinksEXB-N8, EXB-N8V752JX Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-N8V752JX Details Description
Related parts for EXB-N8V752JX
CAP FILM 3900PF 5% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 24EMP datasheet.pdf
RES FUSE 1 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 1.02A 160 MOHM datasheet.pdf
CAP ALUM 6.8UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
SENSOR PROX NO FRONT 5MM 5M CBL datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 10A 33W datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
RES SMD 187 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf