Panasonic Electronic Components EXB-V4V122JV
EXB-V4V122JV picture photo
Mfg. Part Number
EXB-V4V122JV
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 1.2K OHM 0606
Datasheet Download
EXB-V4V122JV.pdf
Availability of EXB-V4V122JV
QUANTITY
EXB-V4V122JV Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-V4V122JV
Internal Part NumberEIS-EXB-V4V122JV
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesEXB
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)1.2k
Tolerance±5%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0606, Concave
Supplier Device Package0606
Size / Dimension0.063" L x 0.063" W (1.60mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-V4V122JV
Related LinksEXB-V4, EXB-V4V122JV Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-V4V122JV Details Description
Related parts for EXB-V4V122JV
WIRE WRAP HAND TOOL 22-24AWG datasheet.pdf
IC ECONOSILL 3.3V SS 8-USOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS 28AWG .100 GREEN datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 9POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
RES 649K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 11POS SKT datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M3 NYLON 65MM datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 3.3V datasheet.pdf
CAP FILM 0.15 UF 10% 400 VDC RAD datasheet.pdf