Panasonic Electronic Components EXB-V4V273JV
EXB-V4V273JV picture photo
Mfg. Part Number
EXB-V4V273JV
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 27K OHM 0606
Datasheet Download
EXB-V4V273JV.pdf
Availability of EXB-V4V273JV
QUANTITY
EXB-V4V273JV Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-V4V273JV
Internal Part NumberEIS-EXB-V4V273JV
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)27k
Tolerance±5%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package0606
Size / Dimension0.063" L x 0.063" W (1.60mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-V4V273JV
Related LinksEXB-V4, EXB-V4V273JV Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-V4V273JV Details Description
Related parts for EXB-V4V273JV
CAP CER 0.33UF 100V Z5U RADIAL datasheet.pdf
CONN SLEEVE TUBULAR END 20AWG datasheet.pdf
RES SMD 560 OHM 5% 3W 6227 datasheet.pdf
SENSOR 2000PSI 7/16-20UNF 4.5V datasheet.pdf
Connector Receptacle 19 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
RES SMD 6.34 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
LED PNL MT 1" 37V WT FLAT GRN datasheet.pdf
KK 100 HDR ASSY BKWY 17POS datasheet.pdf
RES 2.5M OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf