Panasonic Electronic Components EXB-V4V472JV
EXB-V4V472JV picture photo
Mfg. Part Number
EXB-V4V472JV
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 4.7K OHM 0606
Datasheet Download
EXB-V4V472JV.pdf
Availability of EXB-V4V472JV
QUANTITY
EXB-V4V472JV Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-V4V472JV
Internal Part NumberEIS-EXB-V4V472JV
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)4.7k
Tolerance±5%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package0606
Size / Dimension0.063" L x 0.063" W (1.60mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-V4V472JV
Related LinksEXB-V4, EXB-V4V472JV Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-V4V472JV Details Description
Related parts for EXB-V4V472JV
IC Z8 GP MCU 4K OTP 28DIP datasheet.pdf
BIT SET TORX W/HOLDER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .050 DIP datasheet.pdf
IC MEM FIFO 2048X9 15NS 28-DIP datasheet.pdf
18P TIMER HSG datasheet.pdf
Connector Receptacle 12 Position 0.079" (2.00mm) Tin Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
CORD 5 POS FEMALE 2M 22 AWG datasheet.pdf
HOOK-UP SOLID 26AWG YELLOW 1000' datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 2.5V 35W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf
560UF 420V 35X40MM 85C 2000H datasheet.pdf