Panasonic Electronic Components EXB-V4V6R8JV
EXB-V4V6R8JV picture photo
Mfg. Part Number
EXB-V4V6R8JV
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 6.8 OHM 0606
Datasheet Download
EXB-V4V6R8JV.pdf
Availability of EXB-V4V6R8JV
QUANTITY
EXB-V4V6R8JV Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-V4V6R8JV
Internal Part NumberEIS-EXB-V4V6R8JV
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)6.8
Tolerance±5%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package0606
Size / Dimension0.063" L x 0.063" W (1.60mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-V4V6R8JV
Related LinksEXB-V4, EXB-V4V6R8JV Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-V4V6R8JV Details Description
Related parts for EXB-V4V6R8JV
CAP FILM 0.82UF 20% 250VAC RAD datasheet.pdf
RES SMD 24.9K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
BLADE TORX TR T10S/T15S 5.91" datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 3.3VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 350V RADIAL datasheet.pdf
RES 1.3 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
DIODE GEN 200V 30A POWERFLAT datasheet.pdf
CAP CER 4.3PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
CAP ALUM 330000UF 20% 50V SCREW datasheet.pdf
CAP CER 15PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf