Panasonic Electronic Components EXB-V8V134JV
EXB-V8V134JV picture photo
Mfg. Part Number
EXB-V8V134JV
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 130K OHM 1206
Datasheet Download
EXB-V8V134JV.pdf
Availability of EXB-V8V134JV
QUANTITY
EXB-V8V134JV Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-V8V134JV
Internal Part NumberEIS-EXB-V8V134JV
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesEXB
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)130k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric), Concave, Long Side Terminals
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-V8V134JV
Related LinksEXB-V8, EXB-V8V134JV Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-V8V134JV Details Description
Related parts for EXB-V8V134JV
COVER FOR GPFM250 SERIES SUPPLY datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GATE DRVR 16SOIC datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-36VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
RES 510 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 14POS STR 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
OSC XO 2.5MHZ CMOS SMD datasheet.pdf