Panasonic Electronic Components EXB-V8V360JV
EXB-V8V360JV picture photo
Mfg. Part Number
EXB-V8V360JV
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 36 OHM 1206
Datasheet Download
EXB-V8V360JV.pdf
Availability of EXB-V8V360JV
QUANTITY
EXB-V8V360JV Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-V8V360JV
Internal Part NumberEIS-EXB-V8V360JV
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)36
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-V8V360JV
Related LinksEXB-V8, EXB-V8V360JV Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-V8V360JV Details Description
Related parts for EXB-V8V360JV
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 9V 5W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
NEBULIZER UNIT 12VDC 13.2W datasheet.pdf
FIXED IND 270UH 360MA 1.96 OHM datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 2.5KV X7R 1812 datasheet.pdf
CAP CER 10UF 25V X5R 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 2.65A 46 MOHM datasheet.pdf