Panasonic Electronic Components EXB-V8V431JV
EXB-V8V431JV picture photo
Mfg. Part Number
EXB-V8V431JV
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 430 OHM 1206
Datasheet Download
EXB-V8V431JV.pdf
Availability of EXB-V8V431JV
QUANTITY
EXB-V8V431JV Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-V8V431JV
Internal Part NumberEIS-EXB-V8V431JV
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)430
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-V8V431JV
Related LinksEXB-V8, EXB-V8V431JV Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-V8V431JV Details Description
Related parts for EXB-V8V431JV
CONN RECEPT IDC 20POS 2MM GOLD datasheet.pdf
RES 100M OHM 1W 5% RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .050 SLD datasheet.pdf
BP EXT LATCH LF datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 5% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 120PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 0.953 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 30POS PIN datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC MCU ARM 256K FLASH 100LQFP datasheet.pdf
BRIDGE RECT GPP 8A 600V GBU datasheet.pdf
CAP CER 1300PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf