Panasonic Electronic Components EXB-V8V683JV
EXB-V8V683JV picture photo
Mfg. Part Number
EXB-V8V683JV
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 68K OHM 1206
Datasheet Download
EXB-V8V683JV.pdf
Availability of EXB-V8V683JV
QUANTITY
EXB-V8V683JV Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-V8V683JV
Internal Part NumberEIS-EXB-V8V683JV
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)68k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-V8V683JV
Related LinksEXB-V8, EXB-V8V683JV Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-V8V683JV Details Description
Related parts for EXB-V8V683JV
IC MCU 8BIT 7KB OTP 44TQFP datasheet.pdf
GROMMET RUBBER GRAY datasheet.pdf
IC MPU MPC74XX 1.0GHZ 360FCCBGA datasheet.pdf
RES SMD 95.3 OHM 0.5% 1/10W 0805 datasheet.pdf
RES 300 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
L-BRACKET HORIZ MOUNTING E3M-V datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
VARISTOR 216V 6KA DISC 14MM datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A UNSHLD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 650V 3.9A TO-252 datasheet.pdf
CAP FILM 6.8NF 5% 2000VDC AXIAL datasheet.pdf