Panasonic Electronic Components EXB-V8V823JV
EXB-V8V823JV picture photo
Mfg. Part Number
EXB-V8V823JV
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 82K OHM 1206
Datasheet Download
EXB-V8V823JV.pdf
Availability of EXB-V8V823JV
QUANTITY
EXB-V8V823JV Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-V8V823JV
Internal Part NumberEIS-EXB-V8V823JV
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesEXB
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)82k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric), Concave, Long Side Terminals
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-V8V823JV
Related LinksEXB-V8, EXB-V8V823JV Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-V8V823JV Details Description
Related parts for EXB-V8V823JV
IC SRAM 16KBIT 55NS 52QFP datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 1.2A 105 MOHM datasheet.pdf
CONN IDC ZR 13POS 1.5MM 28AWG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
RES 23.4K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 60POS datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 75 OHM 2506 datasheet.pdf
CRYSTAL 30.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf