Panasonic Electronic Components EXB-V8V823JV
EXB-V8V823JV picture photo
Mfg. Part Number
EXB-V8V823JV
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 82K OHM 1206
Datasheet Download
EXB-V8V823JV.pdf
Availability of EXB-V8V823JV
QUANTITY
EXB-V8V823JV Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-V8V823JV
Internal Part NumberEIS-EXB-V8V823JV
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)82k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-V8V823JV
Related LinksEXB-V8, EXB-V8V823JV Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-V8V823JV Details Description
Related parts for EXB-V8V823JV
CONN SOCKET 2POS PNL MNT SLDR datasheet.pdf
MODULE PWR ENT DL FUSE FILTR 10A datasheet.pdf
CODEWHEEL 2CH 500CPR 1/8" datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HEADER 2MM 34POS VERT GOLD datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf
RECT BRIDGE 1A 240V datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
RES SMD 3.32K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
DESOLDERING TIP 1.50MM datasheet.pdf
PRESSURE SEAT datasheet.pdf
CAP FILM 560NF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf