| Internal Part Number | EIS-EXB155SFU | |
| Packaging | * | |
| Frequency Group | VHF (f < 300 MHz) | |
| Frequency (Center/Band) | 159MHz | |
| Frequency Range | 155MHz ~ 164MHz | |
| Features | - | |
| Termination | Connector, SFU | |
| Ingress Protection | - | |
| Mounting Type | Connector Mount | |
| Height (Max) | 6.299" (160.00mm) | |
| Applications | - | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Alternative Part (Replacement) | EXB155SFU | |
| Related Links | EXB1, EXB155SFU Datasheet, Laird Technologies IAS Distributor | |
 | OY274K | RES 270K OHM 2W 10% AXIAL | datasheet.pdf | |