Laird Technologies IAS EXB221SM
EXB221SM picture photo
Mfg. Part Number
EXB221SM
Manufacturer
Product Category
RF Antennas
Brief Description
ANT TUF DUCK 221MHZ 1/4W SMA
Datasheet Download
EXB221SM.pdf
Availability of EXB221SM
QUANTITY
EXB221SM Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB221SM
Internal Part NumberEIS-EXB221SM
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Antennas
SeriesEXB
Packaging*
Frequency GroupVHF (f < 300 MHz)
Frequency (Center/Band)221MHz
Frequency Range-
Antenna TypeWhip, Straight
Number of Bands1
VSWR1.5
Return Loss-
Gain0dBi
Power - Max-
Features-
TerminationConnector, SM
Ingress Protection-
Mounting TypeConnector Mount
Height (Max)-
Applications-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB221SM
Related LinksEXB2, EXB221SM Datasheet, Laird Technologies IAS Distributor
EXB221SM Details Description
Related parts for EXB221SM
CONN EDGECARD 38POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC SRAM 32KBIT 25NS 100TQFP datasheet.pdf
TERM BLOCK 5.00MM 15POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
RES 4.99 OHM 1.5W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 158 OHM 1% 10W datasheet.pdf
RES 348 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 80MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf