Laird Technologies IAS EXC450PL
EXC450PL picture photo
Mfg. Part Number
EXC450PL
Manufacturer
Product Category
RF Antennas
Brief Description
ANT TWO-WAY 450-470MHZ 1/4W PL
Datasheet Download
EXC450PL.pdf
Availability of EXC450PL
QUANTITY
EXC450PL Order Process
Ship out your order
Specifications of EXC450PL
Internal Part NumberEIS-EXC450PL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Antennas
SeriesEXC
Packaging*
Frequency GroupUHF (300 MHz ~ 1 GHz)
Frequency (Center/Band)460MHz
Frequency Range450MHz ~ 470MHz
Antenna TypeWhip, Straight
Number of Bands1
VSWR1.5
Return Loss-
Gain-
Power - Max-
Features-
TerminationConnector, PL
Ingress Protection-
Mounting TypeConnector Mount
Height (Max)-
Applications-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXC450PL
Related LinksEXC4, EXC450PL Datasheet, Laird Technologies IAS Distributor
EXC450PL Details Description
Related parts for EXC450PL
CAP FILM 0.27UF 5% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 20HTSSOP datasheet.pdf
OSC XO 16.384MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 50V 160MA SOT-523 datasheet.pdf
Connector Receptacle 20 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FIXED IND 3UH 4.7A 21.6 MOHM SMD datasheet.pdf
XCEDE HD 2W 3PVH 4COL WK datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 8 (Power) Position Through Hole Solder datasheet.pdf
LED MODULE 8" 8630LM 4000K 80CRI datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.3V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
RES 196 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 470 PF 5% 1600VDC AXIAL datasheet.pdf