| Internal Part Number | EIS-EXD470SM | |
| Packaging | * | |
| Frequency Group | UHF (300 MHz ~ 1 GHz) | |
| Frequency (Center/Band) | 491MHz | |
| Frequency Range | 470MHz ~ 512MHz | |