| Internal Part Number | EIS-EXE821BNX | |
| Standard Package | 1 | |
| Category | RF/IF and RFID | |
| Family | RF Antennas | |
| Series | EXE | |
| Packaging | * | |
| Frequency Group | UHF (300 MHz ~ 1 GHz) | |
| Frequency (Center/Band) | 861MHz | |
| Frequency Range | 821MHz ~ 902MHz | |
| Antenna Type | Whip, Straight | |
| Number of Bands | 1 | |
| VSWR | 1.5 | |
| Return Loss | - | |
| Gain | - | |
| Power - Max | - | |
| Features | - | |
| Termination | Connector, BNX | |
| Ingress Protection | - | |
| Mounting Type | Connector Mount | |
| Height (Max) | - | |
| Applications | - | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Alternative Part (Replacement) | EXE821BNX | |
| Related Links | EXE8, EXE821BNX Datasheet, Laird Technologies IAS Distributor | |
 | 641240-8 | CONN RCPT 8POS 28AWG MTA-100 | datasheet.pdf | |
| S505-5-R | FUSE CERAMIC 5A 250VAC 5X20MM | datasheet.pdf | ||