Laird Technologies IAS EXS134SMV
EXS134SMV picture photo
Mfg. Part Number
EXS134SMV
Manufacturer
Product Category
RF Antennas
Brief Description
ANT TUF DUCK VHF 134-MHZ SMV
Datasheet Download
EXS134SMV.pdf
Availability of EXS134SMV
QUANTITY
EXS134SMV Order Process
Ship out your order
Specifications of EXS134SMV
Internal Part NumberEIS-EXS134SMV
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Antennas
SeriesEXS
Packaging*
Frequency GroupVHF (f < 300 MHz)
Frequency (Center/Band)134MHz
Frequency Range-
Antenna TypeWhip, Straight
Number of Bands1
VSWR-
Return Loss-
Gain-
Power - Max-
Features-
TerminationConnector, SMV
Ingress Protection-
Mounting TypeConnector Mount
Height (Max)-
Applications-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXS134SMV
Related LinksEXS1, EXS134SMV Datasheet, Laird Technologies IAS Distributor
EXS134SMV Details Description
Related parts for EXS134SMV
RES SMD 523 OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
FUSE GLASS 160MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
10.8MM GUIDE MODULE ASSY datasheet.pdf
IC REGISTERED TRANSCVR 56SSOP datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 200MW SC59-3 datasheet.pdf
CAP CER 390PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
RES SMD 34.8 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 16POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
RECEIVER IR REM CTRL 5V 40KHZ datasheet.pdf