| Internal Part Number | EIS-EXS136SF | |
| Standard Package | 1 | |
| Category | RF/IF and RFID | |
| Family | RF Antennas | |
| Series | EXS | |
| Packaging | * | |
| Frequency Group | VHF (f < 300 MHz) | |
| Frequency (Center/Band) | 140MHz | |
| Frequency Range | 136MHz ~ 144MHz | |
| Antenna Type | Whip, Straight | |
| Number of Bands | 1 | |
| VSWR | - | |
| Return Loss | - | |
| Gain | - | |
| Power - Max | - | |
| Features | - | |
| Termination | Connector, SF | |
| Ingress Protection | - | |
| Mounting Type | Connector Mount | |
| Height (Max) | - | |
| Applications | - | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Alternative Part (Replacement) | EXS136SF | |
| Related Links | EXS1, EXS136SF Datasheet, Laird Technologies IAS Distributor | |
 | 202434-4 | CONN PIN HOOD INT 34POS PANEL MT | datasheet.pdf | |