Laird Technologies IAS EXS150SMI
EXS150SMI picture photo
Mfg. Part Number
EXS150SMI
Manufacturer
Product Category
RF Antennas
Brief Description
ANT TUF DUCK VHF 150-163MHZ SMI
Datasheet Download
EXS150SMI.pdf
Availability of EXS150SMI
QUANTITY
EXS150SMI Order Process
Ship out your order
Specifications of EXS150SMI
Internal Part NumberEIS-EXS150SMI
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Antennas
SeriesEXS
Packaging*
Frequency GroupVHF (f < 300 MHz)
Frequency (Center/Band)156MHz
Frequency Range150MHz ~ 162MHz
Antenna TypeWhip, Straight
Number of Bands1
VSWR-
Return Loss-
Gain-
Power - Max-
Features-
TerminationConnector, SMI
Ingress Protection-
Mounting TypeConnector Mount
Height (Max)-
Applications-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXS150SMI
Related LinksEXS1, EXS150SMI Datasheet, Laird Technologies IAS Distributor
EXS150SMI Details Description
Related parts for EXS150SMI
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
MOSFET N-CH 1000V 1A TO-252 datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRIAC 6SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 12POS STR 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
CONN RCPT 65POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
RES SMD 68K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC SCHMITT TRIG HEX INV 14DHVQFN datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf