Laird Technologies IAS EXS150TN
EXS150TN picture photo
Mfg. Part Number
EXS150TN
Brief Description
ANT TUF DUCK VHF 150-162MHZ TN
Datasheet Download
EXS150TN.pdf
Availability of EXS150TN
QUANTITY
EXS150TN Order Process
Ship out your order
Specifications of EXS150TN
Internal Part NumberEIS-EXS150TN
Packaging*
Frequency GroupVHF (f < 300 MHz)
Frequency (Center/Band)156MHz
Frequency Range150MHz ~ 162MHz
Features-
TerminationConnector, TN
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXS150TN
Related LinksEXS1, EXS150TN Datasheet, Laird Technologies IAS Distributor
EXS150TN Details Description
Related parts for EXS150TN
POT 50K OHM 1/3W CARBON LINEAR datasheet.pdf
HOLDER BATT VERTICAL 20MM datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 30"L X 20"W datasheet.pdf
RES 681K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
IC ADC 14BIT 80MSPS 3V 48LFCSP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
RES SMD 300K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
DIODE ZENER 15V 1W DO216 datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 2.5A 75 MOHM SMD datasheet.pdf