Laird Technologies IAS EXS150TNX
EXS150TNX picture photo
Mfg. Part Number
EXS150TNX
Brief Description
ANT TUF DUCK VHF 150-162MHZ TNX
Datasheet Download
EXS150TNX.pdf
Availability of EXS150TNX
QUANTITY
EXS150TNX Order Process
Ship out your order
Specifications of EXS150TNX
Internal Part NumberEIS-EXS150TNX
Packaging*
Frequency GroupVHF (f < 300 MHz)
Frequency (Center/Band)156MHz
Frequency Range150MHz ~ 162MHz
Features-
TerminationConnector, TNX
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXS150TNX
Related LinksEXS1, EXS150TNX Datasheet, Laird Technologies IAS Distributor
EXS150TNX Details Description
Related parts for EXS150TNX
CAP ALUM 0.1UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
IC MCU 8-BIT 16K FLASH 44-PLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
RELAY RF DPDT 1A 6V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
RECTIFIER BRIDGE 10A 400V KBPCW datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator 400mA (Flash) Backlight, Camera Flash 24-QFN (4x4) datasheet.pdf
RES 11K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.563" (14.30mm) datasheet.pdf
LED LZ1 COOL WHITE 75CRI 4SMD datasheet.pdf
CAP 10 UF 20% 50 V datasheet.pdf