Sullins Connector Solutions EYM15DRMS
EYM15DRMS picture photo
Mfg. Part Number
EYM15DRMS
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS .156 WW
Datasheet Download
EYM15DRMS.pdf
Availability of EYM15DRMS
QUANTITY
EYM15DRMS Order Process
Ship out your order
Specifications of EYM15DRMS
Internal Part NumberEIS-EYM15DRMS
Number of Positions30
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationWire Wrap
ColorBlue
Flange FeatureSide Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EYM15DRMS
Related LinksEYM1, EYM15DRMS Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
EYM15DRMS Details Description
Related parts for EYM15DRMS
CAP FILM 0.22UF 5% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
LABEL ELECTRL WARN 1.5"X1" 200PC datasheet.pdf
HEADER OPEN SLOTTED .300 18POS datasheet.pdf
TVS DIODE 18VWM 29.2VC DO218AB datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 6.3V 20% 2917 datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
TVS DIODE 43VWM 69.4VC DO214AB datasheet.pdf
FIXED IND 390UH 39MA 32 OHM SMD datasheet.pdf
OSC MEMS 24.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CABLE STRANDED datasheet.pdf
AB 7C 7#12 PIN PLUG datasheet.pdf
Precision 5V micropower voltage reference IC datasheet.pdf