Sullins Connector Solutions EYM15DRMT
EYM15DRMT picture photo
Mfg. Part Number
EYM15DRMT
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS .156 WW
Datasheet Download
EYM15DRMT.pdf
Availability of EYM15DRMT
QUANTITY
EYM15DRMT Order Process
Ship out your order
Specifications of EYM15DRMT
Internal Part NumberEIS-EYM15DRMT
Number of Positions30
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationWire Wrap
ColorBlue
Flange FeatureFlush Mount, Top Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EYM15DRMT
Related LinksEYM1, EYM15DRMT Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
EYM15DRMT Details Description
Related parts for EYM15DRMT
FIXED IND 39UH 125MA 9 OHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SWITCH LIMIT SPDT 10A ROLL PLNGR datasheet.pdf
CAP FILM 1800PF 5% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
TRANS 2PNP 30V 1A 6UMT datasheet.pdf
MULTI-PAIR 8COND RED 2500' datasheet.pdf
ADAPTER MODULE 80VQ datasheet.pdf
CAP CER 0.70PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
RME1R33C4P-001 200 datasheet.pdf
CAP FILM 1.5UF 10% 850V RADIAL datasheet.pdf