Sullins Connector Solutions EYM15DTBN
EYM15DTBN picture photo
Mfg. Part Number
EYM15DTBN
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD
Datasheet Download
EYM15DTBN.pdf
Availability of EYM15DTBN
QUANTITY
EYM15DTBN Order Process
Ship out your order
Specifications of EYM15DTBN
Internal Part NumberEIS-EYM15DTBN
Number of Positions30
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
ColorBlue
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EYM15DTBN
Related LinksEYM1, EYM15DTBN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
EYM15DTBN Details Description
Related parts for EYM15DTBN
IC OPAMP GP 220KHZ RRO 8DFN datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 600MA 510 MOHM datasheet.pdf
VARISTOR 1080V 4.5KA DISC 14MM datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.74K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 26.1 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 218 OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
INDICATOR LIGHT NEON 110V AMBER datasheet.pdf
CTV 43C 23#20 20#16 PIN PLUG datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS SKT datasheet.pdf