Sullins Connector Solutions EYM15DTBS
EYM15DTBS picture photo
Mfg. Part Number
EYM15DTBS
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD
Datasheet Download
EYM15DTBS.pdf
Availability of EYM15DTBS
QUANTITY
EYM15DTBS Order Process
Ship out your order
Specifications of EYM15DTBS
Internal Part NumberEIS-EYM15DTBS
Number of Positions30
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
ColorBlue
Flange FeatureSide Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EYM15DTBS
Related LinksEYM1, EYM15DTBS Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
EYM15DTBS Details Description
Related parts for EYM15DTBS
CONN RECEPT 9POS .062 PANEL MNT datasheet.pdf
IC COMP LOW POWER R-R IN SOT23-5 datasheet.pdf
PROGRAMMER BASELINE FLASH MCU datasheet.pdf
CARD EDGE 40POS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
CAP CER 1.8UF 10V X7R 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 5.6MH 359MA 3.92 OHM datasheet.pdf
CAP CER 1.5UF 100V X7R 1812 datasheet.pdf
RES SMD 249 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SOCKET ADAPTER SOJ TO 32DIP 0.4 datasheet.pdf
XCEDE RIGHT 6PVH 4COL NK datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS T/H R/A datasheet.pdf