FFF EZ07515200J0G
EZ07515200J0G picture photo
Mfg. Part Number
EZ07515200J0G
Brief Description
508 TB PLUGGABLE PLUG WF
Datasheet Download
EZ07515200J0G.pdf
Availability of EZ07515200J0G
QUANTITY
EZ07515200J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of EZ07515200J0G
Internal Part NumberEIS-EZ07515200J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,090
TypePlug, Female Sockets
Number of Positions7
Positions Per Level7
Number of Levels1
Pitch0.200" (5.08mm)
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
FeaturesMating Flange, Retention Latches (Non-Wire Side)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EZ07515200J0G
Related LinksEZ0751, EZ07515200J0G Datasheet, FFF Distributor
EZ07515200J0G Details Description
Related parts for EZ07515200J0G
LED RED CLEAR 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRIAC 6SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
RES SMD 121K OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 2.74K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 115K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 12POS SKT datasheet.pdf
RES 51 OHM 1.5W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS INLINE SKT datasheet.pdf