FFF EZ21715200J0G
EZ21715200J0G picture photo
Mfg. Part Number
EZ21715200J0G
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Brief Description
500 TB PLUGGABLE PLUG WF
Datasheet Download
EZ21715200J0G.pdf
Availability of EZ21715200J0G
QUANTITY
EZ21715200J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of EZ21715200J0G
Internal Part NumberEIS-EZ21715200J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,030
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
SeriesEZ
PackagingBulk
TypePlug, Female Sockets
Number of Positions21
Positions Per Level21
Number of Levels1
Pitch0.197" (5.00mm)
Header Orientation-
Plug Wire Entry180°
Termination StyleScrew
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Current - IEC-
Voltage - IEC-
Current - UL15A
Voltage - UL300V
Wire Gauge or Range - AWG12-22 AWG
Wire Gauge or Range - mm²-
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
FeaturesMating Flange, Retention Latches (Non-Wire Side)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EZ21715200J0G
Related LinksEZ2171, EZ21715200J0G Datasheet, FFF Distributor
EZ21715200J0G Details Description
Related parts for EZ21715200J0G
JUMPER-H1504TR/A3049L/X 4" datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 120MW SSSMINI2 datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
PUNCH RD 2.000 CONDUIT datasheet.pdf
CABLE 5POS datasheet.pdf
TUBING CORRUGATED SOLID 1" datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
CRYSTAL 48.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf
CAP FILM 560NF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf