Panasonic Electronic Components EZJ-Z0V220HA
EZJ-Z0V220HA picture photo
Mfg. Part Number
EZJ-Z0V220HA
Manufacturer
Product Category
TVS - Varistors, MOVs
Brief Description
VARISTOR 22V 10A 0402
Datasheet Download
EZJ-Z0V220HA.pdf
Availability of EZJ-Z0V220HA
QUANTITY
EZJ-Z0V220HA Order Process
Ship out your order
Specifications of EZJ-Z0V220HA
Internal Part NumberEIS-EZJ-Z0V220HA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesESD Solutions – ESD Suppressors and Multi-Layer Varistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10,000
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Varistors, MOVs
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Varistor Voltage (Min)-
Varistor Voltage (Typ)22V
Varistor Voltage (Max)-
Current - Surge10A
Number of Circuits1
Maximum AC Volts-
Maximum DC Volts13VDC
Energy-
Package / Case0402 (1005 Metric)
Mounting TypeSurface Mount, MLCV
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EZJ-Z0V220HA
Related LinksEZJ-Z0, EZJ-Z0V220HA Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EZJ-Z0V220HA Details Description
Related parts for EZJ-Z0V220HA
Crystal 64.0000MHz 30ppm 18pF 80 Ohm -10°C - 60°C Through Hole Cylindrical Can, Radial datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 100V X7R 0603 datasheet.pdf
RES SMD 0.006 OHM 5% 2W 2512 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 5A 12V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
RES 240K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
MML51 SW LENS RECT NO LEGEND datasheet.pdf
RES SMD 4.42K OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf