Panasonic Electronic Components EZJ-Z0V220HA
EZJ-Z0V220HA picture photo
Mfg. Part Number
EZJ-Z0V220HA
Manufacturer
Product Category
TVS - Varistors, MOVs
Brief Description
VARISTOR 22V 10A 0402
Datasheet Download
EZJ-Z0V220HA.pdf
Availability of EZJ-Z0V220HA
QUANTITY
EZJ-Z0V220HA Order Process
Ship out your order
Specifications of EZJ-Z0V220HA
Internal Part NumberEIS-EZJ-Z0V220HA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesESD Solutions – ESD Suppressors and Multi-Layer Varistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10,000
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Varistors, MOVs
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Varistor Voltage (Min)-
Varistor Voltage (Typ)22V
Varistor Voltage (Max)-
Current - Surge10A
Number of Circuits1
Maximum AC Volts-
Maximum DC Volts13VDC
Energy-
Package / Case0402 (1005 Metric)
Mounting TypeSurface Mount, MLCV
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EZJ-Z0V220HA
Related LinksEZJ-Z0, EZJ-Z0V220HA Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EZJ-Z0V220HA Details Description
Related parts for EZJ-Z0V220HA
CONN SPRING CONT 56 POS .236 SMD datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 1A 190 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 212POS .050 SMD datasheet.pdf
FUSE 350A 600V T-LAG datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
TERM BLOCK MARKER datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
IC SRAM 8MBIT 55NS 44TSOP datasheet.pdf
SPRING,CIMPRESSION datasheet.pdf
15000UF 6,3V 16X31MM 105C 3000H datasheet.pdf