Panasonic Electronic Components EZJ-Z0V270EA
EZJ-Z0V270EA picture photo
Mfg. Part Number
EZJ-Z0V270EA
Manufacturer
Product Category
TVS - Varistors, MOVs
Brief Description
VARISTOR 27V 0402
Datasheet Download
EZJ-Z0V270EA.pdf
Availability of EZJ-Z0V270EA
QUANTITY
EZJ-Z0V270EA Order Process
Ship out your order
Specifications of EZJ-Z0V270EA
Internal Part NumberEIS-EZJ-Z0V270EA
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesESD Solutions – ESD Suppressors and Multi-Layer Varistors
LED Lighting Components
Standard Package10,000
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Varistors, MOVs
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Varistor Voltage (Min)-
Varistor Voltage (Typ)27V
Varistor Voltage (Max)-
Current - Surge-
Number of Circuits1
Maximum AC Volts-
Maximum DC Volts16VDC
Energy-
Package / Case0402 (1005 Metric)
Mounting TypeSurface Mount, MLCV
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EZJ-Z0V270EA
Related LinksEZJ-Z0, EZJ-Z0V270EA Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EZJ-Z0V270EA Details Description
Related parts for EZJ-Z0V270EA
FIXED IND 22NH 600MA 100 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 180 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SWITCHLOCK LAMP 48V AMBER datasheet.pdf
RES SMD 910K OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
PLATE END 83.87X17.87" GREY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 13POS THRUHL datasheet.pdf