Panasonic Electronic Components EZJ-ZSV120JA
EZJ-ZSV120JA picture photo
Mfg. Part Number
EZJ-ZSV120JA
Brief Description
VARISTOR 12V 5A 0504
Datasheet Download
EZJ-ZSV120JA.pdf
Availability of EZJ-ZSV120JA
QUANTITY
EZJ-ZSV120JA Order Process
Ship out your order
Specifications of EZJ-ZSV120JA
Internal Part NumberEIS-EZJ-ZSV120JA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsEZJZSVzz0zA Reliability Test
Product Training ModulesESD Solutions – ESD Suppressors and Multi-Layer Varistors
Standard Package4,000
Varistor Voltage (Min)-
Varistor Voltage (Typ)12V
Varistor Voltage (Max)-
Current - Surge5A
Number of Circuits2
Maximum AC Volts-
Maximum DC Volts6.7VDC
Energy-
Package / Case0504 (1410 Metric)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EZJ-ZSV120JA
Related LinksEZJ-ZS, EZJ-ZSV120JA Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EZJ-ZSV120JA Details Description
Related parts for EZJ-ZSV120JA
IC REG CTRLR BST FLYBK PWM 18DIP datasheet.pdf
CONN BNC JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
RES SMD 14.7K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
BLADE PHILLIPS SZ2 datasheet.pdf
HEATSINK 45X40X9.5MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON datasheet.pdf
CRYSTAL 40.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf
SLEEVE HOUSING datasheet.pdf
IC REG BUCK SYNC 55V 1.5A datasheet.pdf
CTV 18C MIXED(TWIN) SKT J/N RE datasheet.pdf
100UF 10V 5X11MM 105C 2000H datasheet.pdf