Panasonic Electronic Components EZJ-ZZV270RA
EZJ-ZZV270RA picture photo
Mfg. Part Number
EZJ-ZZV270RA
Brief Description
VARISTOR 27V 1A 0201
Datasheet Download
EZJ-ZZV270RA.pdf
Availability of EZJ-ZZV270RA
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
EZJ-ZZV270RA Order Process
Ship out your order
Specifications of EZJ-ZZV270RA
Internal Part NumberEIS-EZJ-ZZV270RA
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15,000
Varistor Voltage (Min)-
Varistor Voltage (Typ)27V
Varistor Voltage (Max)-
Current - Surge1A
Number of Circuits1
Maximum AC Volts-
Maximum DC Volts16VDC
Energy-
Package / Case0201 (0603 Metric)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EZJ-ZZV270RA
Related LinksEZJ-ZZ, EZJ-ZZV270RA Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EZJ-ZZV270RA Details Description
Related parts for EZJ-ZZV270RA
IC TRANSCVR 8BIT N-INV 20DIP datasheet.pdf
TRANS NPN 50V 0.15A SC-72 datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 470 OHM 10% 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 2POS STR 3.5MM datasheet.pdf
INTERFACE 388FPBGA ISPLSI 5512VE datasheet.pdf
RES 41.2 OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
HEATSHRINK 1/2"-200' BLACK datasheet.pdf
Connector Socket 14 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 250V C0G 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100" datasheet.pdf
Crystal 22.1184MHz 10ppm 18pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf