Panasonic Electronic Components EZP-E50756MTA
EZP-E50756MTA picture photo
Mfg. Part Number
EZP-E50756MTA
Brief Description
CAP FILM 75UF 10% 500VDC RAD 4LD
Datasheet Download
EZP-E50756MTA.pdf
Availability of EZP-E50756MTA
QUANTITY
EZP-E50756MTA Order Process
Ship out your order
Specifications of EZP-E50756MTA
Internal Part NumberEIS-EZP-E50756MTA
Featured ProductHot New Technologies
Standard Package50
PackagingBulk
Capacitance75µF
Tolerance±10%
ESR (Equivalent Series Resistance)6 mOhm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial - 4 Leads
Size / Dimension2.264" L x 1.181" W (57.50mm x 30.00mm)
Height - Seated (Max)2.028" (51.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing2.067" (52.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EZP-E50756MTA
Related LinksEZP-E5, EZP-E50756MTA Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EZP-E50756MTA Details Description
Related parts for EZP-E50756MTA
IC MCU 8BIT 14KB OTP 44MQFP datasheet.pdf
TVS DIODE 12.8VWM 21.2VC SMD datasheet.pdf
RES SMD 750 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SENSOR 750PSI 1/4-18NPT 4-20MA datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS DL VERT 15GOLD datasheet.pdf
FUSE BLOCK CART 600V 20A CHASSIS datasheet.pdf
IC AUD CODEC 108DB 192KHZ 52MQFP datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 470MA 1.19 OHM datasheet.pdf