Silicon Labs EZR32WG330F128R67G-B0
EZR32WG330F128R67G-B0 picture photo
Mfg. Part Number
EZR32WG330F128R67G-B0
Brief Description
MCU 32BIT 128KB PRO2 64QFN
Datasheet Download
EZR32WG330F128R67G-B0.pdf
Availability of EZR32WG330F128R67G-B0
QUANTITY
EZR32WG330F128R67G-B0 Order Process
Ship out your order
Specifications of EZR32WG330F128R67G-B0
Internal Part NumberEIS-EZR32WG330F128R67G-B0
Standard Package100
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Transceiver ICs
SeriesEZR32WG
PackagingTray
Modulation4GFSK, GFSK, GMSK, OOK
Frequency142MHz ~ 1.05GHz
Data Rate (Max)1Mbps
Power - Output13dBm
Sensitivity-133dBm
Memory Size128kB Flash, 32kB RAM
Serial InterfacesI²C, SPI, UART, USB
GPIO41
Voltage - Supply1.98 V ~ 3.8 V
Current - Receiving13mA
Current - Transmitting18mA
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EZR32WG330F128R67G-B0
Related LinksEZR32WG330, EZR32WG330F128R67G-B0 Datasheet, Silicon Labs Distributor
EZR32WG330F128R67G-B0 Details Description
Related parts for EZR32WG330F128R67G-B0
FIXED IND 33NH 395MA 390 MOHM datasheet.pdf
EMITTER IR 940NM 50MA SMD datasheet.pdf
KNOB CLR/MATTE .50"DIA 6MM SHAFT datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 10POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
CAP CER 32PF 200V NP0 1210 datasheet.pdf