Honeywell Sensing and Productivity Solutions F01311008
F01311008 picture photo
Mfg. Part Number
F01311008
Manufacturer
Product Category
Position Sensors - Angle, Linear Position Measuring
Brief Description
POS TRANS-XDCR WP 7/8 20K/5%
Datasheet Download
F01311008.pdf
Availability of F01311008
QUANTITY
F01311008 Order Process
Ship out your order
Specifications of F01311008
Internal Part NumberEIS-F01311008
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Sensors, Transducers
FamilyPosition Sensors - Angle, Linear Position Measuring
Series-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)F01311008
Related LinksF013, F01311008 Datasheet, Honeywell Sensing and Productivity Solutions Distributor
F01311008 Details Description
Related parts for F01311008
IC FPGA 180 I/O 256PBGA datasheet.pdf
FIXED IND 3.6UH 1.3A 70 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 10POS .050" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC LVL XLATOR 4-BIT DUAL 12UBUMP datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 300 OHM 16DIP datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 12A 32VAC/VDC AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 5A 120V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN RCPT 25POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
CAP CER 0.80PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf