Omron Automation & Safety F03-16PE-10M
F03-16PE-10M picture photo
Mfg. Part Number
F03-16PE-10M
Manufacturer
Product Category
Accessories
Brief Description
SENSING BAND POLY 10M - K7L-AT50
Datasheet Download
F03-16PE-10M.pdf
Availability of F03-16PE-10M
QUANTITY
F03-16PE-10M Order Process
Ship out your order
Specifications of F03-16PE-10M
Internal Part NumberEIS-F03-16PE-10M
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Sensors, Transducers
FamilyAccessories
Series*
Accessory Type*
For Use With/Related Products*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)F03-16PE-10M
Related LinksF03-16, F03-16PE-10M Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
F03-16PE-10M Details Description
Related parts for F03-16PE-10M
RES SMD 56 OHM 5% 1/10W 0402 datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 6.3V 10% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
IC TXRX UHF ASK/FSK 48QFN datasheet.pdf
RES 576 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 18POS 3.81MM datasheet.pdf
CAP CER 10PF 630V NP0 1206 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 90V 5A DO215AB datasheet.pdf
ENCODER MECH PC 30POS SINGLE datasheet.pdf
Connector Socket 2 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf