Mechatronics Fan Group F1238X24B1-FSR
F1238X24B1-FSR picture photo
Mfg. Part Number
F1238X24B1-FSR
Manufacturer
Product Category
DC Fans
Brief Description
FAN AXIAL 120X38MM TACH 24VDC
Datasheet Download
F1238X24B1-FSR.pdf
Availability of F1238X24B1-FSR
QUANTITY
F1238X24B1-FSR Order Process
Ship out your order
Specifications of F1238X24B1-FSR
Internal Part NumberEIS-F1238X24B1-FSR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
Category Fans, Thermal Management
FamilyDC Fans
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)F1238X24B1-FSR
Related LinksF1238X2, F1238X24B1-FSR Datasheet, Mechatronics Fan Group Distributor
F1238X24B1-FSR Details Description
Related parts for F1238X24B1-FSR
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
PORT XBEE 802.15.4 - WIFI802.11G datasheet.pdf
TS600W PLASTIC WELDING SET datasheet.pdf
Z-PACK HS3 HDR ASY 10R 50P datasheet.pdf
RES 2 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 65.7K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
Crystal 6.0000MHz 30ppm 18pF 100 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount HC-49S datasheet.pdf
CONN HSNG RCPT IN-LINE 3POS PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS BOX MNT PINS datasheet.pdf